Teatr Terminus A Quo (Nowa Sól) – Syndrom ucieczki

Data: Niedziela, 20.11
Godzina: 17:00
Miejsce: Teatr TAQ (ul. Kościuszki 33), Nowa Sól

„Syndrom ucieczki” to bardzo charakterystyczny dla Teatru TERMINUS A QUO spektakl, gdzie wizje plastyczne przeplatają się z intensywną grą na scenie. Postać główna opowiada siebie, opowiada o swoich emocjach głęboko ukrytych we wnętrzu, które wylewają się niczym katastrofalna lawa wulkanu, bo też sposób opowieści jest nacechowany niezwykłą nadekspresją, gdzieniegdzie tylko wyciszaną w akcie niemocy fizycznej.

Treścią „Syndromu ucieczki” jest weryfikacja ogólnie przyjętych wartości ogólnoludzkich i kodeksu postępowania w duchu rewolucji moralnej. Jest także postawieniem sobie pytania o możliwości rozwoju i realizacji ambitnych planów życiowych młodej kobiety we współczesnym świecie.
Generalnie jest to kolejny obraz w Teatrze TAQ, gdzie twórcy bezkompromisowo analizują i ujawniają całą gamę zagrożeń i problemów które piętrzą się przed każdym wrażliwym i dążącym do jakiegoś szczytnego celu człowiekiem.

„Syndrom ucieczki” jest monodramem choć występują w tym spektaklu też inne aktorki. Niemniej ich udział jest sprowadzony do funkcji dopełnienia obrazu niepokoju i rozterki głównej bohaterki poprzez tworzenie odpowiedniej aury.

Jest to z pewnością spektakl kobiecy, choć autorem i reżyserem tego spektaklu jest mężczyzna.

Reżyseria: Edward Gramont, z dedykacją dla Katarzyny Godlewskiej
Obsada: Adriana Boś, Katarzyna Peca, Magdalena Budzyniak, Marta Chorążyk,Małgorzata Peca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *