Dominik Złotkowski (Poznań) – Performance

Były aktor teatru „Terminus A Quo” (1995-1999) , nowosolanin. Aktor, performer, animator kultury, nauczyciel akademicki, absolwent kierunku animacja społeczno-kulturalna (specjalność: teatr) Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zajął się sztuką performance. Na Uniwersytecie Zielonogórskim prowadził zajęcia z laboratorium teatralnego i sztuki performance. Organizował wiele imprez, m.in. cykliczny festiwal „Dzień Performera„. Od 2002 jest aktorem poznańskiego teatru Usta Usta, a od trzech lat współpracuje z grupą artystyczną Suka Off. Od 2007 roku jest również aktorem w poznańskiego Teatru Ósmego Dnia. Dominik wpisuje się do festiwalowej tradycji, polegającej na zapraszaniu byłych aktorów teatru TAQ parających się artystycznymi działaniami.

Dominik zaprezentuje nam swoje dwa, świeże projekty z dziedziny performance : „Credo” oraz „Nigdy nie będzie takiego lata”.

Credo

Każdy z ludzi boryka się ze zmorami własnej duszy. Rozpiętość naszych przywar, grzechów, małości jest imponująca. Artyści podatni są dodatkowo na grzech pychy, egotyzmu, zarozumiałości graniczącej często z bufonadą, która może mieć odzwierciedlenie w jego dziele. Praca ta również dotyczy kondycji psychofizycznej artysty – jego ciągłego zmagania się z materią twórczą, ciągłymi wątpliwościami dotyczącymi samego siebie jak i dzieła oraz pytaniami, czy to co robię ma sens, jest wartościowe? Czy nie jestem aby błaznem?

Nigdy nie będzie takiego lata

Gdy słucham owych nagrań, koniuszkami pamięci chwytam wspomnienia, emocje, które towarzyszyły mi podczas ich nagrywania. Na pewno pamiętam moment, gdy nagrywaliśmy bajkę Smerfy. Czasy dzieciństwa, mimo traumatycznych zdarzeń, które wkrótce się wydarzą w moim życiu, jawią się w mojej prywatnej pamięci mimo wszystko, jako czasy szczęśliwe. Wchodzenie w okres dojrzałości – relacje z innymi ludźmi, poszukiwanie siebie, traumy rodzinne, wszystko to wytrąciło mnie raz na zawsze z arkadyjskiej krainy dziecięcej szczęśliwości.

„Nigdy nie będzie takiego lata” / fot. Anna Rybarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *