Teatr DoSkutku (Toruń) – „Kobiety”

Teatr DoSkutkuKobiety

Specyfika działania w ramach Młodzieżowego Domu Kultury wymusza pewien rytm formowania się, działalności i odchodzenia młodych aktorów z zespołu. Jest to prawie zawsze czas gimnazjum-liceum. W związku z tym co kilka lat zdarza się, że cały skład zespołu staje przed debiutanckim spektaklem.

Spektakl „Kobiety” jest kreacją zespołową, a jednocześnie właśnie debiutem. Ponieważ w obecny skład zespołu wchodzą wyłącznie dziewczęta, podjęcie tytułowego tematu było dość naturalne jak na debiut. Jakkolwiek na początku spektaklu wyłania się Trójka – ktoś w rodzaju bohaterki, to niej jej los staje się osią przedstawienia. Młode aktorki, chociaż rozliczne aspekty kobiecości mają jeszcze przed sobą, spróbowały – jak to często zdarza się teatrom młodzieżowym – opisać zjawisko w subiektywny sposób.

Taki ogląd – jednym rzutem oka nigdy nie jest wolny od uogólnień lub nie zawsze trafnych definicji. Dlatego wymyśliliśmy Trójkę – kogoś w rodzaju bohaterki, której fragment życia posłużył nam do zainicjowania kilku wydarzeń – pożywki dla kobiecości. Spektakl trwa niecałe 30 minut, zatem zdecydowanie za krótko na całą kobiecość tego świata. Ale zespołowi musiało to wystarczyć – miało być krótko i na temat. I tak to gramy od maja ubiegłego roku. Mamy nadzieję, że impresjonistyczne podejście do tak rozległego tematu wybroni się w konfrontacji z każdą z trzech płci obecnych na widowni Festiwalu STO.

Reżyseria: Tadeusz Misiaszek, kreacja zespołowa.
Muzyka: gapper/snipper, v.a
Obasada: Anna Manikowska, Weronika Koc, Dominika Krygier, Jagoda Ciemna, Klaudia Siwiec, Karolina Łubkowska, Zuzanna Zawadzka, Paulina Lendzion.

Spektakl Kobiety - tear DoSkutku

Sobota 23 listopada 2013 roku, godzina: 16:00.
Sala im. Ryszarda Cieślaka w teatrze TAQ, ul. Kościuszki 33, Nowa Sól.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *