Teatr HOC LOCO (Olecko) – „Zabawa”

Teatr HOC LOCO rozpoczął swoja działalność w sierpniu 2010 roku. Grupa powstała z potrzeby tworzenia czegoś dla siebie i dla innych ludzi. Teatr HOC LOCO to przede wszystkim grupka młodych dziewczyn związanych ze sobą nie tylko miejscem pochodzenia, ale także pasją do teatru.

Obecnie oprócz gry na scenie, grupa skupia się na działalności animacyjno-kulturalnej, czyli organizacji Oleckiego Przeglądu Teatrów Amatorskich CHiMERA.

Nazwa HOC LOCO pochodzi z łaciny i oznacza „na tym miejscu”. Jest to nasza myśl przewodnia, ponieważ kiedy znajdujemy się na scenie, mamy poczucie, że właśnie tam jest nasze miejsce i nasz świat. Tam czujemy się szczęśliwe.

Zabawa” jest jednoaktowym dramatem opowiadającym o tym, jak trzech ,,parobków” o tajemniczych imionach B, S i N wdzierają się do starej świetlicy, w której miała odbyć się rzekoma zabawa. Z dramatu Mrożka, pod przykrywką nielogicznych i czasami irracjonalnych działań postaci odczytuje się niepohamowaną chęć rozrywki, która prowadzi do zdemaskowania zwierzęcej natury człowieka.

Co stanie się, gdy zamiast trzech aktorów pojawią się na scenie trzy aktorki?
,,Zabawa” według HOC LOCO jest zabawą z samym twórcą. Poprzez nadanie silnie zarysowanym, męskim postaciom B, N i S cech i atrybutów kobiecych, chciałyśmy nie tylko przekształcić ich charaktery, ale również zmierzyć się ze znaczeniem całego dramatu – czy zawsze chęć zabawy warunkuje zwierzęce zachowania? Spektakl jest nie tylko próbą zmierzenia się z utworem, który do gry, przeznaczony jest wyłącznie dla mężczyzn, ale także szansą na wykreowanie od początku do końca, trzech, autonomicznych, żeńskich postaci. Jest jednak element, który spaja bohaterów Mrożka z postaciami HOC LOCO – silne pragnienie rozrywki.

Czy chęć zabawy trzech kobiet-parobków, nie grzeszących inteligencją i bystrością umysłu jest równie silna, zwierzęca i czasami niebezpieczna jak u Mrożkowskich ,,parobków” płci męskiej? To się okaże na scenie.

Obsada: Justyna Pławska, Milena Hościłło, Aleksandra Ziopaja
Reżyseria: Karolcia Najechalska oraz występujące
Światła i muzyka: Karolina Najechalska

Sobota, 23 listopada 2013 roku
19:00, sala teatralna im. Ryszarda Cieślaka
Teatr Terminus A Quo, Nowa Sól

Plakat teatralny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *