Pracownia Teatru Tańca (Zielona Góra) – „Femini_kan”, „Litania”

Pracownia Teatru Tańca
Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” im. J. Korczaka w Zielonej Górze

Pracownia Teatru Tańca działająca pod kierunkiem artystycznym Marka Zadłużnego1 w MCKiE w Zielonej Górze jest platformą osób twórczo realizujących się w zakresie teatru tańca, a szczególnie teatru fizycznego.  Jest to przestrzeń skupiająca młodych twórców, których poszukiwania artystyczne zogniskowane są wokół tanecznych sztuk performatywnych oraz fizyczności w działaniach scenicznych.

Poszukujemy nowych, eksperymentalnych rozwiązań dla zastosowania ruchu w teatrze. Pracujemy w oparciu o techniki improwizacji ruchowej, tańca współczesnego, contact improvisation. Współpracujemy ze sobą od 2010 r. Uczestniczymy w ogólnopolskich warsztatach oraz festiwalach i wciąż poszukujemy nowych przestrzeni eksploracji.

Dążymy do tego by wyrazić nasz czas.

Szukamy oryginalnego języka, który pozwoli naszym ciałom mówić.
Naszą ideą jest wykreowanie uniwersalnego sposobu komunikacji, w którym teatr spotyka się z tańcem i fizycznością ciała.

„Femini_kan”

Impreza. Torebki, rajstopy, i inne słodko-gorzkie atrybuty…. Rzecz o obecności pierwiastka żeńskiego w kulturze popularnej skonfrontowana z subiektywnym komentarzem ruchowym.

Tańczą:
Kalina Grupa
Kasia Pawlak
Marta Szczeponik
Natalia Zaleszczak
Justyna Śmietańska
Agnieszka Jodłowska

„Litania”

Cześć Kochani! Nic nie spada z nieba. Szanse pojawiają się po to, żeby je wykorzystywać. Niewykorzystane lubią się bardzo mścić. Na drodze do szczęścia trzeba bardzo dużo pracy. Systematycznej pracy. Trzeba wyznaczyć sobie cel. Uwierzyć w swoje możliwości. Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno. Pamiętaj, że ty też masz w sobie siłę. Pamiętaj, że ty też jesteś zwycięzcą! Bo piękne ciało to stan umysłu…

Kreacja ruchu:  Kalina Grupa, Marek Zadłużny
Opieka artystyczna: Anna Zadłużna

Autor zdjęć: gophoto.pl
Pracownia Teatru Tańca na Facebooku: https://www.facebook.com/pracownia.teatru.tanca

Sobota, 22 listopada 2014 roku, godzina 21:30.
Sala teatralna im. Ryszarda Cieślaka w teatrze
Terminus A Quo. Ul. T. Kościuszki 33, Nowa Sól.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *